Nasz zespół

Nasz zespół

By praca nad zmianami nawyków żywieniowych dzieci była maksymalnie efektywna, często wymaga łączenia sił wielu specjalistów. Poznaj nasz zespół!

DIETETYK KLINICZNY, DIETETYK DLA DZIECI, założyciel- mgr Monika Zaremba-Dragan

Dietetyk kliniczny, dietetyk dziecięcy, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (wydział: Lekarski II, kierunek: Dietetyka). Na co dzień zawód a zarazem pasję stara się przeradzać w pomoc dzieciom na coraz większa skalę. Stawia na holistyczne podejście do małego pacjenta. Najbardziej zainteresowana jest tematyką wybiórczego jedzenia u dzieci (stworzyła program SMAKÓW) oraz nadwagi i otyłości (stworzyła program ZMIAN).

Pracuje z dziećmi indywidualnie, realizuje warsztaty / szkolenia dla dzieci i rodziców oraz współpracuje z cateringami, żłobkami, przedszkolami i szkołami przygotowując wraz z zespołem DIET4KIDS jadłospisy dla placówek żywienia zbiorowego na terenie całej Polski. Stale uaktualnia i poszerza swoją wiedzę uczestnictwo w licznych szkoleniach. Więcej informacji w zakładce o mnie.

Pracuje głównie z dziećmi z : wybiórczością pokarmową (terapia karmienia), neofobią żywieniową, nadwagą, otyłością, insulinoopornością, alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.


DIETETYK DLA DOROSŁYCH – Aleksandra Piasecka

www.alsand-dietetyka.pl

Jest dyplomowanym dietetykiem, absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (wydział: Lekarski II, kierunek: Dietetyka). Doświadczenie zdobywała m. in. w szpitalach klinicznych, prywatnych centrach medycznych oraz dzięki własnej, prywatnej praktyce zawodowej.

Certyfikowany członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków (PSD), oraz Polskiego Towarzystwa Dietetycznego (PTD). Na bieżąco uaktualnia oraz poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w wielu szkoleniach oraz ogólnopolskich konferencjach naukowych.


PSYCHOLOG DZIECIĘCY (do 10 r.ż.) – mgr Magda Beissert-Kaczmarek

www.pozytywnypsycholog.pl

Psycholog dziecięcy, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, w tym rocznego studium terapii rodzin (Polski Instytut Ericsonowski), certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny, dyplomowany nauczyciel Montessori, praktyk Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz metody nauki umiejętności poprzez 12 kroków metodą Kids Skills – jestem z Ciebie dumny.

Specjalizuje się we wspieraniu rodzin w wyzwaniach wychowawczych. Od lęku, poprzez niską samoocenę do zachowań agresywnych. Czasem po prostu towarzyszy rodzinie w trudnościach dając przestrzeń i zrozumienie na ich emocje, a czasem podrzuca konkretne narzędzia do wprowadzenia na co dzień. Ponadto prowadzi szkolenia z Pozytywnej Dyscypliny, na które serdecznie zapraszam każdego rodzica, któremu skończyły się już pomysły i narzędzia do tego jak dogadać się z własnym dzieckiem. Motto: “Duże zmiany zaczynają się od małych, uczmy się je dostrzegać


TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ – dr n. med. i n. o zdr. Piotr Poniewierski

Piotr Poniewierski- Rhythm of SI

Doktor nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu, fizjoterapeuta specjalizujący się w diagnostyce i terapii zaburzeń rozwoju, terapeuta integracji sensorycznej terapeuta TCK, terapeuta ręki, manager zakładu opieki leczniczej. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Uni- Terra. Jego obszarem zainteresowań jest szeroko pojęta medycyna pediatryczna z uwzględnieniem rehabilitacji zaburzeń neurorozwojowych ze spektrum autyzmu w oparciu o terapię sensoryczną. Autor wielu publikacji oraz wystąpień konferencyjnych związanych z tematyką autyzmu. Na codziennie pracuje z osobami niepełnosprawnymi o szerokim spektrum złożoności choroby, wykorzystując swoje doświadczenie zdobyte nie tylko w Polsce ale również zagranicą

NEUROLOGOPEDA – Magdalena Mazur

www.klinikaneurologopedii.pl

neurologopeda, surdologopeda, współtwórca elektrostymulacji obwodowej obszaru ustno- twarzowego ENMOT™, konsultantka projektów laktacyjnych, specjalista wczesnej interwencji w trudnościach w karmieniu wcześniaków, noworodków i niemowląt,
terapeuta Empathy Dolls, terapeuta provider – terapeuta metody Johannesa IAS, terapeuta miofunkcjonalny, stomatognatyczny, terapeuta kinesiotapingu neurologopedycznego ETTHNO, terapeuta systemu MFS, terapeuta wykorzystujący elementy kompleksowej, neurofizjologicznej koncepcji terapeutycznej Castillo Moralesa.
Pionier terapii neurologopedycznej w rzadkich zespołach genetycznych, wykładowca akademicki w zakresie dyzartrii i dysfagii. Pomysłodawca i fundator Fundacji Facialis (dla osób z niewykształconymi nerwami twarzowymi, towarzyszącymi zespołowe Möbiusa).
Założycielka Kliniki Neurologopedii Magdalena Mazur z siedzibą w Poznaniu.
Fascynatka swojej pracy, gitar elekrycznych, pianina i turystycznych motorów enduro.


TRENER SPORTOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – Joanna Ziółkowska

www.ziolkowskateam.pl

Z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego i trener lekkiej atletyki, prywatnie mama dwóch nastolatków – Adama i Dawida. Jest trenerem PZLA II klasy oraz licencjonowanym instruktorem tenisa ziemnego, trickboard’u i nordic walking. Posiada uprawnienia kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży. W zgodzie ze swoją pasją, doświadczeniem i spostrzeżeniami postanowiła stworzyć miejsce, w którym każde dziecko będzie mogło rozpocząć swoją przygodę ze sportem, a przy tym dobrze się bawić – Ziółkowska Team.


PSYCHOLOG MŁODZIEŻY (od 10 r.ż.) – mgr Magdalena Nowy

Absolwentka Psychologii na USWPS (specjalność: psychologia kliniczna) oraz Pedagogiki na UAM (specjalność: doradztwo zawodowe i personalne). Pedagog i Psycholog z ponad 4 letnim stażem. Członek Wielkopolskiego Stowarzyszenia Terapii Systemowej. Terapeuta systemowy w trakcie kursu. Ukończyła Kurs Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży w Centrum CBT w Warszawie. W kontakcie z klientem stawia na pracę na zasobach, empatii oraz zrozumienie potrzeb klienta. Wykorzystuje m.in. elementy dialogu motywacyjnego, techniki wizualizacji, relaksację oraz analizę zachowaniaJesteś zainteresowany współpracą? Napisz na [email protected] lub zadzwoń 790-824-165.