Filtruj produkty

Jadłospisy dla przedszkoli

Jadłospisy dla przedszkoli

Stworzenie zbilansowanego, smacznego i jeszcze dopasowanego jadłospisu dla przedszkola to nie lada wyzwanie. Jeśli tutaj jesteś to na pewno znasz wybredne gusta smakowe swoich przedszkolnych podopiecznych. Najlepiej sprawdzają się: zupa pomidorowa, rosół i kotleciki z ziemniaczkami. Surówka ble, warzywa ble, kasze fuj – można by tak bez końca. Jadłospis dla dzieci przedszkolnych jest zatem wyzwaniem. Jak temu sprostać?

Jadłospisy dla przedszkoli - na co zwracać uwagę

Chcemy by w przedszkolu dziecko zjadło przygotowane posiłki. Wiemy, że dziecko głodne będzie marudne i niechętne do współpracy a rodzic odbierający dziecko też nie będzie zadowolony. Jadłospis musi więc być tak skomponowany, by dziecko nie wyszło z przedszkola głodne i jest to dla nas bardzo ważne kryterium. Jednocześnie musi także spełniać normy, być zbilansowany i choć trochę urozmaicony. Nad jadłospisami czuwa sanepid i brak spełnienia norm to oprócz stresu, ryzyko poniesienia kar finansowych. Kolejnym elementem, o który należy dbać w menu przedszkolaka to sezonowość – nie podamy arbuza zimą, bo zarówno jego smak jak i cena nie będą odpowiednie. Połączenie wszystkich elementów nie jest to łatwe wyzwanie – mamy jednak dla Ciebie rozwiązanie. 

Gotowe jadłospisy dla przedszkoli

Czasem  jest tak, że goni nas czas.  Nie mamy kilku dni i jadłospis dla przedszkola potrzebujesz tak naprawdę na wczoraj, bo np. okazało się że obecny nie spełnia “norm sanepidu”. Już kilka lat temu wyszłam Tobie z tym na przeciw, tworząc gotowe jadłospisy do pobrania od razu po zakupieniu. 

Są to gotowe jadłospisy dla przedszkola na każdy sezon – wiosna, lato, jesień i zima. Co więcej – te same jadłospisy dostępne są także w wersjach na żłobek i szkołę. Część z Was prowadzi wspólnie żłobki i przedszkola  czy dostarcza posiłki zarówno do żłobka jak i przedszkola czy szkoły. Trudno więc byś gotował na kilka garów. Wszystkie jadłospisy dla przedszkola dostępne są w naszym sklepie a część zamieszczam poniżej: 

Jadłospis dla przedszkolaka

Co wyróżnia nasze jadłospisy?
DOŚWIADCZENIE

Jako dietetyk pracuję nad jadłospisami zbiorowymi dla dzieci od 2014 roku - zatem już długo 🙂 Przez lata doświadczeń moje podejście do tworzenia jadłospisów bardzo ewoluowało. Z roku na rok poszerzam wiedzę, zdobywam nowe doświadczenia pracy z przeróżnymi klientami na terenie całej Polski, przekazuję wiedzę zespołowi i razem tworzymy dla Was od lat jadłospisy dla przedszkoli, żłobków i szkół.

SPEŁNIENIE NORM SANEPIDU

Jadłospis przedszkolny jest zgodny z wymaganiami czyli m.in. z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach czy Normami żywienia dla populacji Polski (...).

SMACZNE JADŁOSPISY

Gotowe jadłospisy sezonowe dla przedszkola stworzone są w tradycyjnym stylu. Wiemy co dzieci lubią (płatki kukurydziane, zupa pomidorowa, kotleciki) i te pozycje znajdziesz w menu. Dorzucamy trochę nowości, ale na tyle niewiele by dzieci mogły się przyzwyczaić do nowych smaków.

POPRAWNE ALERGENY

Alergeny w menu przedszkolnym oznaczone są zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1169/2011 z dnia 25.10.2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności na temat żywności (…). Nie musisz się zatem martwić o błędne ich przestawienie

WERSJA BEZMLECZNA GRATIS

Gratisowo dołączamy dla Was wersję bezmleczną do tego samego jadłospisu! Jako dietetyk kliniczny wiem jak wiele dzieci w tym wieku ma problem z alergią pokarmową. Najczęściej w żywieniu zbiorowym występują diety bezmleczne stąd taką wersję jadłospisu dołączamy dla Was gratis!

ZBILANSOWANIE

Sama z wykształcenia jestem dietetykiem klinicznym i poza tym, że muszę spełniać normy wymagane prawem, to wiem jak bardzo ważne jest ich stosowanie z punktu zdrowia dzieci. Jadłospisy dla dzieci w przedszkolu zbilansowane są zatem m.in. względem kalorii, białka, tłuszczy i węglowodanów tak by najlepiej dbać o naszych podopiecznych (i o spełnienie norm 😉

POPRAWNA GRAMATURA

Każda potrawa w menu przedszkolnym oznaczona jest gramaturą

SEZONOWOŚĆ

Wiemy jak ważna jest sezonowość jadłospisu dla przedszkola. Nie tylko w kwestii zdrowia podopiecznych ale i zachowania odpowiednich kosztów. Stąd możesz wybrać jadłospis dla przedszkola na wiosnę, lato, jesień lub zimę.

DOSTĘPNA LISTA ZAKUPÓW I RECEPTURY

Do każdego dania w jadłospisie przedszkolaka zimowym, wiosennym, letnim czy jesiennym, przedstawione macie dokładne receptury wraz z przepisem. Na ich bazie tworzona jest lista zakupów, bo wiemy jak bardzo ułatwia Wam ona życie 🙂

Jadłospis dla przedszkolaka

Dla kogo są nasze jadłospisy?

Menu dla przedszkola przygotowywane przez nas z powodzeniem mogą być wykorzystywane oczywiście w przedszkolach, ale także w cateringach obsługujących przedszkola. Jednostki, które chcą urozmaicić aktualne menu mogą także czerpać z nich inspiracje. Wielu klientów zgłasza się po nie gdy obecne menu dla przedszkola nie spełnia norm i muszą zmienić je pod wymagania sanepidu. Mamy także klientów którzy wygrywają naszym menu przetargi składając je jako ofertowe jadłospisy dla przedszkoli. 

 

Jeśli masz pytania [email protected] lub zadzwoń (kontakt) a z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania!

Kontakt

Jeśli chcesz byśmy stworzyli jadłospis indywidualnie dla Twojej placówki (jadłospis dla żłobka, przedszkola lub szkoły) napisz tutaj [email protected] lub zadzwoń (kontakt) – z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania!